Temperature Wireless Monitor

Detektor temperatury oraz aplikacja kontrolująco-rejestrująca to zestaw narzędzi który pozwala na całodobowe monitorowanie temperatury człowieka, szczególnie dziecka. Prace rozwojowe są ukierunkowane na stworzenie skutecznego systemu pozwalającego na wygodne, bezpieczne i zautomatyzowane monitorowanie temperatury ciała człowieka z poziomu urządzenia i aplikacji.

Urządzenie diagnozujące poziom temperatury będzie zakładane na rękę bądź kostkę człowieka. Detektor umieszcza się w miejscu monitorowania za pomocą elastycznego, nie wywołującego alergii mocowania (np. rzep) z zabezpieczeniem przeciw odpięciowym (minimalizacja ryzyka odpięcia detektora). Obudowa detektora jak i czujniki temperatury pokryte są materiałem lub powłoką antyalergiczną, amortyzującą skutki uderzeń (małe dziecko). Detektor na bieżąco wskazuje temperaturę dziecka. Funkcjonalność detektora pozwala na ustawienie pożądanego progu temperatury po przekroczeniu którego włącza się dźwiękowy „beeper” w urządzeniu oraz aktywuje się alarm w aplikacji.

Ustawienie temperatury na pewnym poziomie np. 36,9°C, pozwala monitorować stan bieżący temperatury u dziecka bez obawy o jego niespodziewane przekroczenie. Monitoring jest bardzo ważny zwłaszcza u małych dzieci – infekcje wirusowe z szybkimi skokami temperatury.

Detektor temperatury może działać samodzielnie – np. gdy aplikacja jest nieaktywna lub gdy nie jest zainstalowana na telefonie komórkowym czy tablecie. Komunikacja bezprzewodowa pomiędzy detektorem a aplikacją odbywa się przy wykorzystaniu protokołu bluetooth.

Alarm uruchamiany jest w przypadku: podwyższonego poziomu temperatury, obniżonego poziomu temperatury, stanie poziomu baterii wraz z dioda sygnalizacyjną ( zielony, pomarańczowy, czerwony).