USB Keyboard Security Unit

Układ ochronny tożsamości biometrycznej podłączany do klawiatury USB. W dzisiejszych czasach kluczowym elementem staje się ochronna tożsamości i anonimowość użytkowników podczas korzystania z komputerów oraz usług oferowanych sieciowo. Nasze rozwiązanie wykorzystuje własności biometryczne sposobu pisania użytkowników na klawiaturze, każda osoba posiada charakterystyczne tempo podczas naciskania i zwalniania poszczególnych klawiszy. Stanowi ono swojego rodzaju „odcisk palca”, dzięki któremu można rozpoznać użytkownika.

Zaproponowane rozwiązanie pozwoli w prosty i skuteczny sposób zabezpieczyć wrażliwe informacje o użytkowniku (rytm pisania na klawiaturze), co uniemożliwi adwersarzowi kradzież jego tożsamości oraz śledzenia użytkownika w sieci internetowej. Nasze urządzenie wyposażone jest w algorytmy pozwalające na analizowanie i modyfikowanie prawdziwych timingów użytkowników celem ich zamazania i zapewnienia ochrony tożsamości.

Znane są urządzenia, służące do szpiegowania użytkowników, rejestrujące ich działalność – keyloggery, natomiast nasz produkt stanowi odpowiedź na takie wrogie działania i jest aktualnie niedostępny na rynku polskim. Pozwala nam to być pionierami w dostarczaniu tego typu rozwiązania na rynku, które wpisuje się w politykę ochrony tożsamości i anonimowości użytkowników.

Nasze rozwiązanie to mikroprocesorowy układ ochronny klawiatury podłączany pomiędzy klawiaturę, a komputer docelowy do portu USB. Od tego momentu ochrona jest włączona i nie wymaga dodatkowej konfiguracji, czy ingerencji ze strony użytkownika.